Sağlığa Açılan Kapı

Bursa, uzman personelleri, üst düzey hizmetleri, tam donanımlı sağlık tesisleriyle ve güçlü tedavi olanaklarıyla Dünya’nın Medikal Turizm’deki parlayan yıldızı olma yolunda hızla ilerlemektedir. 44 hastane, 7.364 hekim, 17.314 sağlık personeli,10.338 adet diğer sağlık personeli ve ortalama 6.888 yatak kapasitesiyle Bursa, dünyanın dört bir yanından tedavi olmak amacıyla seyahat eden turistlere ev sahipliği yapmaktadır.

İtalya, Hollanda, Norveç, Avusturya, Belçika, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, Finlandiya, Irak, Bulgaristan, Cezayir, KKTC, Kuveyt, Libya, Mısır, Rusya, Türkmenistan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suriye’ den binlerce hasta Bursa’nın kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanırken bu ülkelere gün geçtikçe yenileri eklenmektedir.

Kentimiz, EHTTA (Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği) üyeliğine seçilerek, dünyanın en ünlü termal şehirleri arasına girmiştir. Bursa, termal ve medikal turizm kapsamında son yıllarda yerli ve yabancı olmak üzere 2.000.000’un üzerinde turiste ev sahipliği yaparak büyük bir başarıya imza atmıştır. Üstelik Bursa, yabancı turistlerin vizesiz bir şekilde rahatça tedavi olabilmesine olanak sağlayan “Serbest Sağlık Bölgesi” olma yolunda da hızla ilerlemektedir.

Bursa’da

  • Onkoloji
  • Kalp Damar Cerrahisi
  • Beyin ve Sinir Cerrahisi
  • Ortopedi
  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
  • Göz Sağlığı
  • Dış Sağlığı
  • Tüp Bebek
  • Obezite Cerrahisi ve Tedavisi
  • Estetik ve Kozmetik Cerrahi

Alanlarında başarıyla hizmet verilmektedir.

Onkolojik Tedaviler

Tüm dünyada onkolojik hastalıkların tedavisinin kısıtlı olması nedeniyle hastalar bu tedavilere ulaşamazken, Bursa geniş sağlık hizmetleriyle tüm dünyadaki hastalara kaliteli tedavi alternatifleri sunmaktadır. Onkoloji alanında gösterdiği başarılarıyla dikkat çeken Bursa’nın pek çok hastanesinde uzman hekim ve gelişmiş teknolojik imkanlarda onkolojik, medikal, radyoterapik ve cerrahi dallarında tedavi ve araştırmalar yürütülmektedir.

Kalp Damar Cerrahisi

Bursa’nın neredeyse her hastanesinde kalp ve damar cerrahisi alanında ciddi çalışmalar yürütülmektedir. Bursa’da başarılı operasyonlar ile öne çıkan kalp damar cerrahisi, her yıl binlerce hastayı sağlığına kavuşturmaktadır. Yerli ve yabancı her yaştan hastaya sunulan başarılı sağlık hizmetleri Bursa’yı sağlık turizmi alanında önemli bir seçenek haline getirmektedir.

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyinde oluşan hastalıklar ve buna bağlı olarak meydana gelen omurilik sorunları insan hayatını ciddi derecede tehlikeye sokarken tedavileri de son derece risklidir. Sinir sistemi bozukluklarının mekanik müdahale yoluyla tedavisinin yapıldığı bu alanda da uygulamaların zorluğu nedeni ile az sayıda nörocerrah bulunmaktadır. Dünya genelindeki bu dezavantaja rağmen Bursa’da yeterli sayıdaki uzman doktorlar tarafından cerrahî müdahaleye gerek kalmadan lazer yöntemiyle uygulanan Gamma Knife teknolojisinin başarıyla kullanılması Bursa’yı ayrıcalıklı kılmaktadır. Beyin tümörleri, anevrizma cerrahisi, bel, boyun ve omurilik travması cerrahisi, sinir cerrahisi ve kafa travması cerrahisi Bursa’da başarıyla uygulanmaktadır.

Ortopedik Tedaviler

Bursa’nın tüm hastanelerinde hizmeti verilen ortopedik tedaviler, özel tedavi cihazları, uzman hekim kadrosu ve güçlü tedavi imkanlarıyla dikkat çekmektedir. Ortopedi alanında ortaya çıkan yeni tedavi yöntemlerini de yakından takip eden Bursa, bel fıtığı ve kalça çıkığı gibi tedavisi uzmanlık ve titizlik gerektiren pek çok rahatsızlıklara başarılı çözümler sunmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarında hekimlerin uzmanlığının yanı sıra tedavide kullanılan araçların önemi de tedavi süreçlerinde büyük rol oynamaktadır. Bu tedavi araçları neredeyse tüm ülkeler tarafından birkaç üreticiden temin edildiği için tedavilerin yüksek bedellerde gerçekleşmesine neden olmaktadır. Bursa’nın sağlık alanındaki düşük maliyetlerinin etkisi diğer ülkelere göre daha ekonomik olurken, büyük ısı, elektrik akımları gibi fiziksel metotlar da başarıyla uygulanmaktadır.

Diş Sağlığı

Diş alanında uzman diş hekimleri, poliklinik hizmetleri, genel anestezi, bilinçli sadasyon gibi tedavileri, insan sağlığına zarar vermeyen yüksek kaliteli ürünler ile uygulamaktadır.

Özellikle daha az yaygın olan tedavi yöntemlerinden yataklı çene cerrahisinin Bursa ilinde başarıyla uygulanması, yabancı turistlerin Bursa’yı seçmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Tüp Bebek

Birçok aile çeşitli sağlık sorunları nedeniyle çocuk sahibi olamazken, Bursa’da dünya standartlarını yakalamış tüp bebek merkezleri Laser Hatching, dondurarak embriyo ve sperm saklama dahil her türlü tüp bebek işlemini son derece başarılı şekilde gerçekleştirmektedir. Bursa, sağlık merkezlerinin uyguladığı tüp bebek yöntemlerini sadece yurt içinde değil yurt dışında da ün kazanmış ve son yıllarda başta Almanya olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinden gelen hastalara başarıyla uygulamıştır.

Obezite Cerrahisi ve Tedavisi

Obezite, küresel bir sorun haline gelirken tedavi uygulamaları da bir o kadar önem taşımaktadır. Diyet, egzersiz ve ilaç tedavisi birçok hastada yetersiz kalırken, cerrahi müdahaleler de yüksek maliyeti nedeni ile hastalar için tedavisi zor bir hal almaktadır. Bursa, mide küçültme, mide bandı, bypass gibi cerrahi müdahaleleri başarıyla yerine getirirken yapılan operasyonların ardından oluşabilecek olumsuz sonuçları önleme adına da robotik cerrahi yöntemini yaygın olarak kullanmaktadır. Bursa, gelişmiş tıbbî donanımı uzman hekimlerle buluşturmasının yanı sıra düşük maliyetli sağlık hizmeti sunması nedeniyle de yurt dışındaki hastalar için cazibe merkezi olarak dikkat çekmektedir.

Estetik ve Kozmetik Cerrahî

Burun, kulak, çene gibi organların insan yüzü ile orantısız olması, akne, yanık ve çeşitli kazalarla ciltte oluşan renk düzensizliği ile bozuklukların tedavisinin dünya genelinde maliyeti yüksek operasyonlar olarak bilinmesi ve bu alandaki uzman hekimlerin sayısının yetersiz oluşu operasyonların maliyetini daha da yükseltmektedir.

Dönemsel olarak popülerlik kazanan kaş ve saç ekimleri gibi estetik tıbbî hizmetlerin yanı sıra, dudak operasyonları da kozmetik cerrahi alanında insanların ilgisini artırmaktadır. Bursa, estetik ve kozmetik cerrahi alanında birçok kliniği, düşük maliyeti ve uzman hekim kadrosu ile bu alanda da öncü olma yolunda hızla ilerlemeye devam etmektedir.