Ülkü Pastanesi 1967

DEDEDEN TORUNA 55 YILLIK BİR LEZZET HİKAYESİ

Hikâyesi 1967 yılında başlayan Ülkü Pastanesi, Bursa -Yenişehir’de dünyaya gelen Numan Büyükyanbolu  ve eşi Ayten Hanım ile birlikte 15 m2 imalathanede poğaça ,tahanlı pide ,cevizli lokum ve çeşitli tatlı ve tuzlu kurabiye üretmeleri ile başlıyor. O günün imkanı daha az olan  şartlarında başlayan lezzet yolculuğu bugün 850 metre kare olan üretim tesisi ve Bursa’mızın çeşitli ilçelerinde bulunan 4 adet Şubesi   İle aynı kalite ve heyecan ile.(Dededen toruna 3 kuşak hep birlikte yan yana çalışarak hizmet vermeye devam ediyor..).

Yılların vermiş olduğu Tecrübeler sonucunda oluşturulan reçetelerde bir daha değişiklik yapılmıyor, böylelikle pastanemizin açıldığı günden bugüne lezzet standardı hiç bozulmadan devam ediyor. 55 yıldır ne hammadde kalitesinden nede üretim ve satış yerlerimizdeki hijyen konusundaki hassasiyetimizden ödün vermedik . Uzun yıllardır ürettiğimiz Efsane Lezzetlere ilave olarak günümüz lezzetlerini menümüze ilave ederek ürün çeşitliliğimizi her geçen gün arttırmaya devam ediyoruz.

İşletmemize (Pastanemize) özel ürünler;

Ekler Pastalarımız, Marşal Pastalarımız, Tatlı-tuzlu Kuru Pastalarımız, Yaş Pastalarımız, Sütlü Tatlılar, supangle, profiterol, keşkül, sütlaç, Muhallebi ve kaşık pasta çeşitleri, Çeşit Çeşit Unlu Mamullerimiz, Meşhur üzümlü cevizli kekimiz, Tahinli poğaçamız, Kestaneli poğaçamız, Cevizli lokumumuz ve daha bir sürü mayalı ve börek çeşidimiz. Çeşit Kurabiyelerimiz(Armut Kurabiyeler, Bademli Kurabiyeler), Paketli Ürünler, Selanik gevreği, Acıbadem kurabiyesi, Tuzlu çubuk kraker, Fıstıklı muska, Grisini çeşitleri, Ev yapımı taze Limonatamız

Bunlara da gözatın