Ekim Sanat Tiyatro Atölyesi

1989 yılından bu yana aralıksız olarak tam 30 yıldır perde açan ve tiyatro atölyesinde öğrenci yetiştiren Bursa’nın ilk özel tiyatrolarından biridir.
Bugüne kadar, Güzel Sanatlar Liseleri, Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Konservatuarlara öğrenci veren kurum Eğitimci kadrolarını üniversite eğitimini bitirip dönen sanatçılar oluşturmaktadır. Drama alanında ilk ve önemli adımları atan sanat kurumlarındandır. Hem profesyonel kadrosu ile hem de kendi yetiştirdiği amatör kadrosu ile sahneye koyduğu oyunlar 30 yıldır  seyirci ile buluşmaktadır. Alanlarında Yüksek Lisans yapmış olan öğretmenlerle çocuklara drama eğitimi verilmektedir.  Çocuk ve Gençlik Tiyatrolarına ayrı bir önem veren kuruluş, her yıl farklı yaş gruplarına göre çocuk oyunları sahnelemektedir. Oyunların metinlerinin oluşturulmasında ve sahneleme sırasında Çocuk Tiyatrosu Uzmanı olan sanatçı ve eğitmenler ile çalışan Tiyatro grubu, bu anlamda şehirdeki kalitenin artması konusunda da öncülük yapmaktadır.

30. Yılını geçtiğimiz günlerde Ekim Sanat Sahnesi açılışı ile yapan kurum , 30 yıllık bir hayali gerçekleştirmiş ve Bursa seyircisine çok amaçlı kullanılabilecek bir sahne kazandırmıştır.

Ekim Sanat Oyuncularına , Bursa Tiyatrolarına , İstanbul ve pek çok şehirden gelecek olan tüm tiyatrolara hizmet verecek olan sahne 150 kişilik seyirci kapasitesine sahip, hem İtalyan sahne olarak hem de meydan sahne olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Yeni açılan sahnenin yanı sıra Nilüfer ilçesinde Heykel şubesinde 30 yıldır olduğu gibi Tiyatro , Müzik , Resim , Zumba , Yoga gibi pek çok alanda eğitim yapılabilecek büyük bir stüdyo derslik de yapılmıştır.

http://ekimsanat.kurs.com/

Tel: 0 850 346 21 64