Nazif'in Düğmeleri Sergisi

Yer: Bursa Kent Müzesi

Tarih: 01.04.2022 - 01.04.2023 Her hafta Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, günleri

Yer: Bursa Kent Müzesi
Başlangıç tarihi Tarih: 1 Nisan 2022 saat 14:30
Bitiş Tarihi: 1 Nisan 2023
Bilgi: https://www.bursamuze.com/nazif-in-dugmeleri-1357/
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Müzeler Şube Müdürlüğü bünyesinde yer alan Bursa Kent Müzesinde “Nazif’in Düğmeleri “ Sergisi izlenime açılıyor. Tenzile Güler’in kendi aile hikâyesini kaleme aldığı ve aile yâdigarı düğme koleksiyonundan kurgulanan "Nazif'in Düğmeleri " adlı sergi, 1 Nisan Cuma saat 14.30'da  açılışı gerçekleştirilecektir.
Selanik'ten Bursa'ya uzanan yaşanmış bir hayat hikâyesinin sonucunda oluşan koleksiyonda, yaklaşık 4000 adet düğme bulunmaktadır. Metal, ahşap, deri, sedef, cam, kumaş ve daha birçok farklı malzemeden yapılan düğmeler sergide yer almaktadır. Bunun yanı sıra  koleksiyonda; sanatçılar, yazarlar, spor camiası, Bursa’lı tanınmış kişiler, hikâyesi bulunan ve farklı ülkelerden toplanan düğmeler de yer almaktadır. Sergide düğmenin, hayatımızda artık sıradan bir obje olmaktan çıkıp, insan hayatındaki farklı bir yeri de vurgulanmaktadır.
Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile eşi Emine ERDOĞAN ve dönemin siyasi parti liderleri de “Nazif’in Düğmeleri “Sergisine kendi  düğmelerini bağışlamışlardır.
Nazif’in Düğmeleri Sergisi 1 yıl boyunca Bursa Kent Müzesinde izlenime sunulacaktır.