KIŞ SPORLARI

Uludağ, ülkemizin önemli kış sporları merkezidir. 3000’in üzerinde yatak kapasitesine sahip olan dağda 23 özel turistik tesisin dışında kamuya ait 16 dinlenme ve konaklama tesisi bulunmaktadır.

Oteller bölgesinde 11 pist, 7 telesiyej ve 6 teleski tesisi ile kayak, snowboard ve diğer kış sporları malzemelerini kiralayabileceğiniz ya da satın alabileceğiniz mağazalar, eğlence merkezleri ve kayak eğitim merkezleri bulunur.

Gitmeden Önce: Kılık kıyafet en önemli konu. Üstünüze sıcak tutan ve terlediğinizde bunu dışarı atabileceğiniz giysiler en güzeli. Ama bu gibi ekipmanlar genellikle çok pahalı oluyorlar. Ve ilk sefer için, en azından devam edip etmeyeceğinizi anlayıncaya kadar böyle bir masrafa girmenize gerek yok. Üst için bir termal atlet, üstüne bir polar sweat, onun üstüne de su geçirmez bir mont gayet güzel bir kombinasyon olur. Alt için de rüzgar ve su geçirmeyecek bir pantolon yeterli olacaktır.

Uludağ’a Giderken: Eğer günü birlik veya hafta sonu için için gidiyorsanız tur şirketleri ile gidebilirsiniz. Evinize yakın bir noktadan alıp Uludağ merkeze veya otelinize kadar götürürler sizi.

Toplu taşımacılıkla kendi imkanları ile gideceklere en iyi önerimiz Teleferik.
Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Teleferik hattı ile Teferrüç istasyonundan tek biletle kayak merkezlerinin bulunduğu oteller bölgesine 22 dakikada ulaşabilirsiniz.

Karayolu ile ulaşımda ise belediye otobüsü ile Tophane’ye gidip oradan dolmuş ya da taksi alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Bursa’da yapabileceğiniz bir diğer kış sporu ise buz patenini. Buz patenini şehir merkezinde çeşitli alışveriş merkezlerinde bulunan buz pateni pistlerinde yapmak mümkündür.