Uluslararası Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu Bursa’da başladı

0
431

Nilüfer Belediyesi’nin 2007 yılından bu yana, iki yılda bir düzenlediği Uluslararası Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu’nun 6.’sı  başladı. 7-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan sempozyumun açılışı, sanatçıların da katılımıyla alanda FSM Hastane Alanı’nda  oluşturulan açıkhava atölyesinde yapıldı.

Türkiye’den Hakan Çınar, Figen Tek Altun, Ebru Akıncı, Özcan Özkarakoç ve Mahmut Aydın, Ukrayna’dan Mykola Bılyk, Gürcistan’dan John Gogaberıshvılı, Kosova Cumhuriyeti’nden Butrint Morina ve İspanya’dan Gemma Dominguez Guerra da sempozyuma katılarak açık hava heykel atölyesinde 3 hafta boyunca çalışmalarını sürdürecek. Sempozyum süresince isteyen herkes sanatçıların çalışmalarını izleyebilecek. Sempozyumda yapılan heykeller, etkinlik sonunda kentin meydan, kavşak ve parklarına yerleştirilerek, Nilüfer’in modern kimliğine yakışır mimarisine şık bir katkı sağlayacak.

Uluslararası Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu, sanatın yanında yer alarak desteklerini sunan sponsor firmaların katkılarıyla, kent koleksiyonunu her geçen yıl zenginleştirmeyi sürdürüyor. Sempozyumun kente armağan ettiği heykel sayısı şimdiye kadar 48’e ulaştı. Bu yıl gerçekleşecek sempozyum ile birlikte 9 sanatçının yapacağı eserlerle heykel sayısı 57 olacak.

CEVAP VER