UEDAŞ çalışanlarından Kızılay yararına konser

0
1156

UEDAŞ Türk Halk Müziği Korosu, Kızılay yararına düzenlediği konserde izleyicilerle buluştu.
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) çalışanlarının oluşturduğu Türk Halk Müziği Korosu etkinliği Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) gerçekleşti. Etkinliğe ‘Ben Yoruldum Hayat’ şarkısıyla ses getiren Mümin Sarıkaya konuk sanatçı olarak katıldı. Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin yanı sıra, Limak Holding, Elmak Enerji, Kartel Metal ve Astor Transformatör’ün sponsorluğunda gerçekleştirilen konserden elde edilen tüm sponsorluk geliri ve desteği Türk Kızılay’a bağışlandı.
UEDAŞ çalışanlarının ve yakınlarının da katıldığı konserde izleyiciler unutulmaz bir gece yaşadı. UEDAŞ korosu farklı yörelere ait, Türk sanat ve halk müziği parçalarını Ümit Aktaş şefliğinde icra etti. Konserin ikinci bölümünde sahne alan sanatçı Mümin Sarıkaya performansıyla izleyicileri kendine hayran bıraktı. İzleyicilerin şarkılara eşlik ettiği konserde renkli görüntüler yaşandı.
UEDAŞ Türk Halk Müziği Korosu, Türk halk müziğine gönül vermiş 20 UEDAŞ çalışanından oluşurken, çalışanlar konsere 3 aylık süre boyunca çalıştı. Limak Enerji CEO’su İsmail Ergüneş, UEDAŞ çalışanlarıyla gurur duyduğunu ifade ederek, “Arkadaşlarımızın bu kabiliyetini, bu sanat sevgisini görmek bizi çok mutlu etti. Kendileriyle gurur duydum. UEDAŞ olarak toplumsal duyarlılık bilinciyle ve sosyal sorumluluk projelerimizle önümüzdeki süreçte de sağlam adımlar atmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

LEAVE A REPLY