Tarih Turu

0
1240

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Yaşayan Geçmişi ile Bursa Okulunuzda” projesi kapsamında; Keles, Orhaneli, Nilüfer ve Yıldırım ilçelerindeki 28 okulda 3 bin öğrenciye Bursa tarihi ve Kültürü ile UNESCO Dünya Mirasında Bursa´nın yeri anlatıldı.

Tarih başkenti Bursa’yı adeta bir açık hava müzesine dönüştürmek amacıyla 8500 yıllık arkeolojik dönemden 2300 yıllık Bitinya surlarına, 700 yıllık Osmanlı eserlerinden Cumhuriyet dönemi sivil mimarlık örneği yapılara kadar her alanda restorasyon çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da yeni neslin sahip olduğu kültürel birikimden haberdar olması için eğitim çalışmalarına hız verdi. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı, Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü´nün hazırladığı “Yaşayan Geçmişi ile Bursa Okulunuzda” projesi kapsamında; Keles, Orhaneli, Nilüfer ve Yıldırım ilçelerindeki 28 okulda 3 bin öğrenciye Bursa tarihi ve Kültürü ile UNESCO Dünya Mirasında Bursa´nın yeri konulu sunumlar gerçekleştirildi.

Bursa´da yaşayan öğrencilere kentlilik bilincini kazandırmak, Bursa tarihi ve kültürünü tanıtmak amacı ile yapılan sunumlar sonrasında öğrencilere Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan dosya, kalem ve çantadan oluşan hediyeler verildi. Öğrenciler ve öğretmenler tarafından beğeni ve ilgi toplayan proje, önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde diğer ilçelerdeki okullarla devam edecek.

LEAVE A REPLY