Su altının büyülü dünyası Bursa’da

0
1491

Yurt içi ve yurt dışındaki birçok denizde yaptığı dalışlarda su altı yaşamını fotoğraf karelerine yansıtan Erhan Esirtgener, eserlerini, Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda açtığı “Deniz&İnsan” sergisinde beğeniye sundu.
Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu bu hafta, dalış profesyoneli Erhan Esirtgener’in “Deniz&İnsan” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor. Hobi amaçlı dalış yapan Esirtgen’in, yurt içi ve yurt dışındaki birçok denizde yaptığı dalış sırasında çektiği fotoğraflardan oluşan sergiye, su altı meraklıları ve sanatseverler  büyük ilgi gösterdi.

Erhan Esirtgener, sergide yer alan fotoğrafların satışından elde edilecek geliri, alanında başarı kazanan öğrencilere katkı sunmak için Nilüfer Kültür Sanat Kulübü Derneği’ne bağışlıyor. 10 yıldır dalış yaptığını belirten Erhan Esirtgener, “Ülkemizde ve dünyanın çeşitli denizlerinde dalış yaptım. Maldivler’den Mısır Kızıldeniz’e, Ürdün Kızıldeniz’den Kos Adası’na kadar birçok bölgesinde daldım. Ülkemizde de Karadeniz hariç tüm bölgelerde bu heyecanı yaşadım. Dalış yaptığım bölgelerde gördüklerimi fotoğraflamak ve meraklıları için paylaşmak istedim. Bana bu imkanı sunan Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bozbey’e teşekkür ediyorum” dedi.

Balık türlerinden çeşitli su altı canlılarına, doğal resiflerden batıklara kadar birbirinden güzel fotoğrafların bulunduğu “Deniz&İnsan” sergisi, 26 Aralık Salı gününe kadar Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda izlenime açık kalacak.

LEAVE A REPLY