Osmangazi Turuncuya Boyanacak

0
754

Osmangazi Belediyesi, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete dikkat çekmek için Birleşmiş Milletler (BM) tarafından hazırlanan ve destekleyenlerin turuncu rengini kullanması istenen, ‘Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin16 Günlük Aktivizm Kampanyası’na, ilçenin farklı noktalarını turuncuya boyayarak destek veriyor.

Osmangazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin16 Günlük Aktivizm Kampanyası’nın hazırlık toplantısı belediyeye bağlı müdürlüklerin birim eşitlik sorumlularının katılımıyla yapıldı. Toplantıda birim eşitlik sorumlularına kampanya hakkında detaylı bilgiler verilirken, tüm vatandaşların kadına yönelik şiddete karşı durması için çağrıda bulunuldu.

Kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetin önlenmesi ve ortadan kaldırılması konusunda farkındalığı arttırmak isteyen Osmangazi Belediyesi, Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin16 Günlük Aktivizm Kampanyası’na destek veriyor. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası  Mücadele ve Dayanışma Günü’nde başlayacak olan kampanya, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde sona erecek. 16 gün boyunca sürecek kampanya kapsamında Osmangazi’nin mahalleleri ve önemli noktaları, kampanyanın resmi renklerinden biri olan ve daha parlak bir gelecek ile kadına yönelik şiddetten arınmış bir dünyayı temsil eden turuncu renge bürünecek. İlçenin önemli noktaları turuncu renk ile ışıklandırılacak. Aynı zamanda ilçedeki birçok sivil toplum kuruluşunun, okulların, muhtarlıklar ve vatandaşların katılımıyla, ilçenin önemli noktaları turuncu renkteki bayraklarla donatılacak.

LEAVE A REPLY