Müzik şöleni başlıyor

0
1191

Müzik yoluyla barış, birlik, beraberlik mesajları vermeyi hedefleyen ‘2. Nilüfer Müzik Festivali’, 2-4 Eylül tarihleri arasında Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleştirilecek.
Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl ikinci kez düzenleyeceği Nilüfer Müzik Festivali, daha ilk yılında iki ödül birden aldı. Türkiye’den ve yurt dışından müziğin usta isimleri festivalde sahne alacak. Her türden sanatçı listesiyle üç gün boyunca on binlerce kişiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Sahne alacak gruplardan biri Duman, 1999 yılından beri sade tarzı ile Türk rock müziği tarihinin önemli kilometre taşlarından, diğeri ise Türkiye’nin en önemli rock gruplarından Athena da sevilen müziğiyle festivale katılanları coşturacak. Festivalde, müziğini geceleri çıkıp aya uluyan bir kurdun karanlığının dengesi olarak yorumlayan Belçikalı elektropop grubu Oscar and The Wolf, özellikle Raasük albümüyle Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip. Eğlenceli şarkılarıyla tanınan Lübnanlı grup Mashrou Leila, Anadolu pop ve Türkçe öğeleri bir araya getirdiği çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Kabus Kerim gibi isimler gençleri müziğin farklı renkleriyle buluşturacak.
Hazırlanan kamp alanında isteyenlerin çadır kurup konaklayabileceği Nilüfer Müzik Festivali’ne girişler 2 Eylül Cuma günü başlıyor. Festival alanında iki ayrı sahne, eğlence alanları, yiyecek ve içecek stantları yer alacak. Mahalli lezzetlerin yanı sıra vegan gıda seçenekleri de sunulacak. Ayrıca festival süresince hem Bursa’dan hem de şehir dışından gelenler şehrin buluşma noktalarından Balat Atatürk Ormanı’na ücretsiz servislerle taşınacak.

LEAVE A REPLY