Müzik festivali ile coşku dorukta

0
1392

Bursa’da düzenlenen Nilüfer Müzik Festivali, birbirinden ünlü sanatçıları hayranlarıyla buluştururken, coşkulu görüntülere de imzasını atıyor.
Festival, 1 günde 13 performansın gerçekleştirildiği zengin içeriğiyle de dikkatleri çekti. Festivalde sahneye çıkan sevilen rock grubu Duman, yaklaşık üç saat süren konserinde izleyenleri müziğe doyururken aynı günde sahne alan Kultur Shock, Kalben, Babazula, Can Gox gibi gruplar da katılımcılara iyi müzik dinleme keyfi yaşattı.
Nilüfer Belediyesi’nce Balat Atatürk Ormanı’nda düzenlenen ve on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen festival, sanatseverlere kaliteli müzik keyfi sunuyor. 2 Eylül’de başlayan Nilüfer Müzik Festivali’nin ikinci gününde Türkiye’den ve yurt dışından birbirinden değerli sanatçı ve gruplar sahne aldı. Toplam 13 performansın gerçekleştiği festivalin ikinci gününde katılımcılar farklı müzikleri dinleme fırsatı yakaladı. İkinci gün konserleri Palmiyeler ile başladı, ardından büyük hayran kitlelerine sahip Flört, Sena Şener, Kalben ve Yok Öyle Kararlı Şeyler ile devam etti. Radiohead’in Karma Police şarkısına kazandırdığı yeni yorumuyla Türkiye’de tanınırlığı artan Shefita festivalin renkli isimlerinden biriydi. Sahneye bastonuyla çıkan Shefita hem müziği hem de izleyiciyle kurduğu diyalogla katılımcılara renkli anlar yaşattı. Anadolu ezgilerini blues ile buluşturan Can Gox, performansıyla büyük beğeni topladı. Her yaştan katılımcının keyifle dinlediği Can Gox sevilen parçaları seslendirdi. Konserde İngilizce ve Türkçe şarkılara yer veren Can Gox’un şarkılarına hayranları da eşlik etti. Festivalin renkli gruplarından biri de La Chiva Gantiva oldu. Üç Kolombiyalı, bir Viyetnamlı, bir Fransız ve iki Belçikalı’nın yer aldığı grup enerjik ve sıcak parçalarıyla izleyenlerin gönlünü fethetti.
İkinci günün ilgi toplayan isimlerinden biri de Gaye Su Akyol’du. Ünlü sanatçı konserinde sevenleriyle hasret giderdi. Dünyanın dört bir yanında fanatik bir hayran kitlesi bulunan Balkan punk ekibi Kultur Shock da Nilüfer Müzik Festivali’ndeydi. İki Bosnalı, iki Bulgar, üç Amerikalı ve bir Japon’dan oluşan Kultur Shock 20. yıl turnesini Nilüfer Müzik Festivali’nde bitirdi. Grup sahnede hayranlarını unutulmaz anlar yaşattı. Geleneksel Türk müziğini apayrı bir elektronik düzlemde işleyen gruplardan biri olan Babazula da Seyyal Taner ile birlikte sahne aldı. Albümlerinden parçalar seslendiren grup izleyenleri müzik dünyasında farklı bir yolculuğa çıkardı.
Türkiye’nin bir çok yerinden müzik severi Bursa’da buluşturan festivalin ikinci gününde en büyük ilgi, ünlü rock grubu Duman’a gösterildi. Festival alanını dolduran binlerce kişi Duman’ın parçaları ile coştu. Grup eğlenceli performansıyla yine gönüllerde taht kurdu. İzleyicilerin istediği parçaları da seslendiren grup, Eyvallah, Aman Aman, İçerim Ben Bu Akşam, Senden Daha Güzel, Olmadı Yar gibi en çok sevilen şarkıları katılımcılarla birlikte söyledi. Yaklaşık üç saat süren bir konser veren Duman grubunun solisti Kaan Tangöze Nilüfer Belediyesi’ne böyle bir festival düzenlediği için teşekkür etti. Festivalin ikinci günü Barış K’nın performansı ile sona erdi.

LEAVE A REPLY