Minik eller dünyanın en özel piyanosunda

0
1286

‘8. Bursa Ulusal Piyano Günleri’, 800 çocuk piyanistin katılımıyla Bursa Kent Konseyi Müzik Eğitim Çalışma Grubu ile Dünya Müzik Derneği (DMD) işbirliğiyle Merinos AKKM’de düzenlendi.

Bursa Kent Konseyi Müzik Eğitim Çalışma Grubu ile Dünya Müzik Derneği (DMD) işbirliğiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla Türkiye’nin en prestijli salonlarından biri olan Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda minik eller piyanoda ustaları aratmadı. Piyano eğitimi alan 5-17 yaş arasındaki 800’e yakın öğrenci 2 gün boyunca gruplar halinde sahne alarak Frédéric Chopin’den, Johann Sebastian Bach’a kadar yabancı ve Türk birçok ünlü bestekarın eserleri seslendirdi. Performanslarının sonunda teşekkür belgesi ve madalya ile ödüllendirilen çocukların aileleri ise duygusal anlar yaşadı.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, ‘8. Bursa Ulusal Piyano Günleri’ni organize eden Müzik Eğitim Çalışma Grubu Temsilcisi Mehmet Akif Seçkin ile üyelere teşekkür etti. 2 gün boyunca süren maratonda yaklaşık 800 çocuğun dünyanın en özel piyanolarından biri olan Stainway&Snos marka piyanoda hünerlerini sergilediğini ifade eden Çepni, programa katılan çocukları ve ailelerini tebrik etti.
Konuklara Kent konseyi yapısı hakkında bilgilerde veren Çepni, 5 Meclis, 30 çalışma grubuyla beraber Bursa Kent Konseyi’nin Türkiye’nin en büyük ve en aktif kent konseyi olduğunu hatırlattı. Sivil toplum kuruluşlarını her zaman desteklediklerini belirten Çepni, DMD ile ortak çalışmalar yaptıklarını ve katkı sağladıklarını kaydetti.
Konuşmalarından ardından performans gösteren çocuklara teşekkür belgesi ve madalya takdim edildi.

LEAVE A REPLY