Merinos Park’ta bayram namazı hazırlığı

0
1129

Ramazan Bayramı sabahı Merinos Park’taki açık namazgâhta kılınacak bayram namazını, Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay kıldıracak.

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen ‘Şehr-i Ramazan’ etkinlikleri Ramazan ayının manevi atmosferini Merinos Park’a taşırken, Ramazan Bayramı hazırlıkları da sürüyor. Merinos Park’ta Harem-i Şerif’teki Osmanlı revaklarından esinlenerek oluşturulan açık namazgâh, teravih namazlarının ardından bayram namazına da ev sahipliği yapacak. 5 Temmuz Salı sabahı saat 06.25’te kılınacak olan Ramazan Bayramı namazını, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Merinos Park’taki açık namazgâhta Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay kıldıracak.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de bayram namazını vatandaşlarla birlikte kılmaıs bekleniyor.
Bursa Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Bakan, ‘Asr-ı Saadet’ döneminde bayram namazlarının camiler dışında da namazgâh olarak hazırlanan yerlerde ailecek kılındığını ve Peygamber Hz. Muhammed’in (S.A.V.) de kendi ailesiyle bayram namazlarını bu namazgâhlarda kıldığını söyledi. Tüm vatandaşları Merinos Park’taki bayram namazı coşkusuna ortak olmaya davet eden Bakan, namazın ardından Başkan Altepe, İl Müftüsü Ay ve kent protokolünün burada vatandaşlarla bayramlaşacağını da belirtti.

PAYLAŞ
Previous articleÖnce iftar sonra turnuva
Next articleErguvan esintisi

LEAVE A REPLY