İznik’te panayır coşkusu

0
5485

Geleneksel 82. İznik Panayırı başladı, 10 Ekim tarihine kadar devam edecek. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “İznik Panayır” esnafına bereketli kazançlar dileyerek hayırlı işler temennisinde bulundu.

Geleneksel 82.’inci İznik Panayırı, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen esnaflar ile başladı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın açıklamasında “İlçemizde 1935 yılında üç gün 1951 yılından itibaren ise 5 gün süren ve 82 yıldır aralıksız 5-10 Ekim tarihlerinde yapılan Geleneksel İznik panayırımız yakın tarihe ışık tutmaktadır. Her çeşit malzemenin sergilenip satışa sunulduğu, adeta tüm köylerimizin ve komşu ilçelerimizin ziyaret edip alış veriş yaptıkları önemli bir merkez haline gelen İznik panayırı, geçmiş yıllarda adeta düğün çeyizliklerin düzüldüğü, alınacak bütün ihtiyaçların o günün beklendiği bir gelenekti. 21. Yüzyılda gelişen teknoloji ve imkânlar bu cazibeyi gün geçtikçe yok ediyor. Bu bağlamda ihtiyaçlar hemen giderilmekte ve panayırı bekleme gibi bir olanak ortadan kalmaktadır. Gün geçtikçe Panayırlar cazibesini kaybetmektedir” dedi.

Ayrıca İznik Panayırı kapsamında her yıl İlçemizde hizmet veren Murat Luna Park Çocuk ve gençlerin eğlence merkezi olmaya devam ediyor.

LEAVE A REPLY