İpekböceğinin Yaşam Öyküsü

0
1293

Bursa’da ipekçiliğin gelişimine katkı sağlamak amacıyla özellikli bir çalışma hazırlayan Dr. İsmail Şeker’in ‘İpekböceğinin Yaşam Öyküsü’ adlı fotoğraf sergisi, Mudanya Tahir Ağa Hamamı Kültür Merkezi’nde izlenime sunuldu.

‘Büyükşehir Çalışıyor Bursa İpeği Hayat Buluyor’ projesi kapsamında Dr. İsmail Şeker’in yoğun bir emekle hazırladığı ‘İpekböceğinin Yaşam Öyküsü’ adlı fotoğraf sergisi, 9 Eylül Cuma gününe kadar Mudanya’da sanatseverler tarafından izlenebilecek. İlk olarak Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde açılan sergi, Bursalı sanatseverlerden rağbet görmüştü. Bursa’da ipeğin gelişimini tüm yönleriyle gözler önüne seren Dr. Şeker’in sergisi, Mudanya’da da büyük ilgi görüyor. Şeker, ipeğin gelişimine ve tanıtımına büyük katkı sağlayan eserlerinin hazırlık sürecini de sanatseverlerle paylaşıyor.
Öte yandan İznik 1. Murat Hamamı Kültür Merkezi’nde de Bursa Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla Dergi Bursa tarafından düzenlenen ‘Odak Nokta; Bursa’ konulu fotoğraf yarışması sergisi, 18 Eylül Pazar tarihine kadar gezilebilir.

LEAVE A REPLY