‘Griye veda renklere merhaba’

0
799

Bursa Kent Konseyi Fotoğraf Çalışma Grubu’nun ‘Griye Veda Renklere Merhaba’ projesinin 58. fotoğraf sergisi, Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve öğrencilerle buluştu.

Bursa Kent Konseyi Fotoğraf Çalışma Grubu, Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest) kapsamında açılan sergileri okul ve kamu kurumlarına bağışlayarak duvarları renklendirmeye devam ediyor. Griye Veda Renklere Merhaba projesi kapsamında Faruk Akbaş’ın ‘Kayaköy’ adlı çalışması Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açıldı. Öğrencilerin yoğun olarak ilgi gösterdiği serginin açılışına Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Dr. Enes Battal Keskin, Okul Müdürü Nazım Hikmet Seren, Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdürü Neslişah Kuşku ve öğretmenler katıldı.

Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Dr. Enes Battal Keskin, Griye Veda Renklere Merhaba isimli çalışma kapsamında kamu kurumları ve okullarda 58 sergi açıldığını söyledi. Gelen talepler doğrultusunda BursaFotoFest kapsamında açılan sergileri kamu kurum ve kuruluşlarında değerlendirdiklerini ifade eden Keskin, “Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali kapsamında 2011 yılından günümüze açılan sergileri, sanatçıların da izinlerini alarak okullarımıza bağışlıyoruz. Bu şekilde festival fotoğrafları sosyal sorumluluk çalışması adı altında Bursa’nın tüm kesimleri ile buluşuyor” dedi.

Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Nazım Hikmet Seren ise, Bursa Kent Konseyi’ne vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.

LEAVE A REPLY