Gençlerden 19 Mayıs’a özel konser

0
1159

Bursa, Almanya, Estonya ve Letonyalı genç sanatçıların birlikte sahneye çıktığı Bursa Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası’nın ‘19 Mayıs Özel Konseri’, ünlü sanatçılar Dilek Türkan ve Cihan Okan’ın da katılımıyla özel anlara adını yazdırdı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi ve Almanya Rathenow Müzik Okulu arasında 2004 yılında oluşturulan, daha sonra Almanya Meckenbeuren Müzik Okulu ile Estonya-Tallin ve Letonya-Riga Müzik okullarının da katılımıyla zenginleşen Bursa Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’ nedeniyle Bursa’da bir araya geldi.
Bursa, Almanya, Estonya ve Letonyalı genç sanatçıları Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu sahnesinde buluşturan ‘19 Mayıs Özel Konseri’, coşkulu anlara imzasını attı. Orkestranın şefliğini Bursa’dan Çağrı Şen, Riga’dan Andris Gailis ve Tallinn’den Riivo Jogi dönüşümlü olarak üstlendi. Müzik dünyasının iki güçlü sesi Dilek Türkan ve Cihan Okan da konserde solist olarak sahneye çıkarak hem gençlere destek oldu, hem geceye renk kattılar.
Konserde, usta sanatçı Oğuzhan Balcı’nın düzenlemelerini üstlendiği Türk Müziği eserlerinin yanı sıra pek çok özel eser seslendirildi. Levent Sezgin yönetiminde Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden oluşan bir koro da konserde sanatçılara eşlik etti. Sanatseverlerin ücretsiz olarak izleyebildiği konser, 19 Mayıs’ın ruhunun birlik ve beraberlik mesajlarını gençlerin müziğiyle dünyaya duyurdu. Sanatseverler, sanatçıları alkış yağmuruna tuttu.

LEAVE A REPLY