‘Filistin Kültür Günleri’ Bursa’da

0
1156

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Filistin Kültür Günleri’nin açılış töreninde, Türkiye ile Filistin’in ortak noktaları bulunan ülkeler olduğunu ifade ederek, “Kudüs ve Filistin bizim kırmızı çizgimizdir” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Filistin Kültür Günleri’nin açılış törenine katıldı. Bursa Valiliği’nin ev sahipliğinde, Filistin Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti Kültür Turizm Bakanı ve Filistin Devleti Kültür Bakanı himayelerinde düzenlenen ‘Filistin Kültür Günleri’, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde gerçekleştirilen açılış töreni ve Filistin Sanat Eserleri Sergisi ile başladı.

Birlik mesajlarının verildiği programda Başkan Aktaş, Türkiye ile Filistin’in birçok açıdan birliktelikleri olan iki ülke olduğunu belirterek, “Hem inancımız gereği hem tarihimiz ve kültürümüz gereği çok ortak noktalarımız var. İnşallah bugün daha da artmasına ve daha sıkı sıkı birbirimize sarılmamıza vesile olur” dedi.

Bursa Valisi İzzettin Küçük ile İçişleri eski Bakanı, Bursa milletvekili Efkan Ala da konuşmalarında, Filistin’in önemine vurgu yaptı. Konuşmaların ardından, protokol üyeleri sergiyi ilgiyle gezdi, Filistin’e özgü el emeği sanat eserlerini inceledi.

LEAVE A REPLY