Festivalin heyecanı Bursa’yı sardı

0
1190

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen ‘55. Uluslararası Bursa Festivali’nin biletleri, henüz satışa çıktığı ilk haftada rekor ilgi gördü.

Türkiye’nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olma özelliği taşıyan ‘Uluslararası Bursa Festivali’, 55. yılında, 16 Mayıs Pazartesi ile 4 Haziran Cumartesi tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dünyaca ünlü sanatçıların yer alacağı festivale ilgi ise çok yoğun…

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik, festivalin 55. yılında yine sanatla dolu çok güzel bir program hazırladıklarını söyledi. Festivale ilginin sevindirici boyutta olduğunu belirten Yılbirlik, “Bu yıl festival tarihinde bir ilk yaşanıyor. 55. yılında Bursa Festivali’nin ilk gününde 3220 bilet satıldı. Her gün bu sayı artarak devam ediyor. Geçen yıl birer otobüs Europe fanı Mersin’den, Kocaeli’den ve İzmir’den konseri izlemeye gelirken, bu yıl da biletlerin satışa çıktığı ilk günde İstanbul’dan Dire Straits, Incognito ve İlhan İrem konserlerine grup satışları oldu” dedi.

“Bursa, değer biliyor”

Fatma Durmaz Yılbirlik, Bursa’nın çok keyifli bir festival süreci yaşayacağını da ifade ederek, “Bursa her şeyin en iyisini hak ediyor ve iyi yapılan her şeyin değerini biliyor. Yıllardır dünyanın en güncel ve alanında 1 numara olan sanatçılarını ağırlayan festivalimiz artık sadece Bursa’dan değil ülkemizin diğer şehirlerinden de misafirlerini ağırlıyor. Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı olarak düzenlediğimiz festivaller, Bursa’da yazın habercisi olarak misafirlerini sanat ve sanatçılarla buluşturuyor. Bursa Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu ailelerin çocuklarıyla bir arada eğlendiği, güzel vakit geçirdiği ve doğayla bütünleştiği bir mekan olarak Bursa’nın simgesi durumunda varlığını sürdürüyor. Bursalıların bizlere verdiği destekle yaptığımız kaliteli ve bizlere farklı ufuklar katacak etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Fatma Durmaz Yılbirlik, Bursalı sanatseverleri festivale katılmaya davet etti.

‘55. Uluslararası Bursa Festivali Programı’

16 Mayıs – Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası & Klazz Brothers, ‘Senfoniküba’

17 Mayıs – Imany

20 Mayıs – İstanbul Devlet Opera ve Balesi, ‘Dansın Rengi’

22 Mayıs – İzmir Devlet Opera ve Balesi, ‘Çakırcalı Efe’

24 Mayıs – Incognito

25 Mayıs – Monica Bulanda

29 Mayıs – Müziğin ustalarıyla ‘Gazino Show’ (Neşe Karaböcek, Seçil Heper, Seyyal Taner, Semiha Yankı, Ersan Erdura, Nur Yoldaş, Ercan Turgut, Tülay Özer, Bilgen Bengü, Funda)

30 Mayıs – Fuat Saka & Niyazi Koyuncu & Karmate

31 Mayıs – Aşkın Nur Yengi & Harun Kolçak

1 Haziran – Candan Erçetin

2 Haziran – The Dire Straits, Experience

4 Haziran – İlhan İrem

7 – 12 Temmuz – 30. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması

LEAVE A REPLY