Enduro Şampiyonası nefes kesti

0
1311

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İznik Belediyesi katkılarıyla İznik Motosiklet Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen ve Türkiye Motosiklet Federasyonu´nun 2017 yarış takvimine yer alan Türkiye Süper Enduro Şampiyonası´nın dördüncü ayağı İznik Elbeyli Er Meydanı’nda yapıldı.

İznik Belediyesi Milli İrade Meydanı önünde magazin startı ile başlayan yarışlar Elbeyli Er Meydanı Süperenduro Pisti’nde devam etti. Elbeyli Er Meydanı Süperenduro Pisti’nde gerçekleşen yarışları Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ve İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da takip etti.
Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu burada protokol ile birlikte yarışmacıları tek tek ziyaret ederek yarışlar hakkında bilgi aldı. Müezzinoğlu, “İznik her alanda olduğu gibi sporda da önemli çalışmalara imza atıyor. Daha önce izlemediğim bir etkinliği bugün İznik’te izleyerek heyecanına ortak olacağız. Ben bu etkinliği gerçekleşmesinde emeği geçen Bursa Büyükşehir Belediyemize, İznik Belediyemize, Türkiye Motosiklet Federasyonuna, İznik Motosiklet Kulübüne ilgili kurum ve kuruluşlar ile herkese teşekkür ediyorum. Bu alanda bizlere heyecan dolu vakitler geçirecek olan sporcu kardeşlerimizi tebrik ediyor, her birine başarılar diliyorum” dedi.

Yarışı organize eden Başkan Yüksel Musaoğlu ise “İlçemizin önemli etkinliklerinden biri olarak gördüğümüz Türkiye Motosiklet Federasyonu 4.ayak yarışını, İznik Motosiklet Kulübü olarak Türkiye Süperenduro Şampiyonası yarışlarının birini daha bugün burada gerçekleştiriyoruz. Ayrıca önemli bir misafiri de bugün organizasyonumuzda ağırlıyoruz. Heyecan ve adrenalin dolu yarışları gelen seyircilerimizde yarışçılarımız kadar heyecanlıydı. Her bir katılımcıyı kutluyorum. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Başta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye, İznik Belediye Başkanımız Osman Sargın’a bütün kurum ve kuruluşlara da teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışlarda ise GP Kategorisinde 1.İzzet Kazdal, 2.Fevzi Burak Akbulut, 3.İslam Yıldız, Prestij Kategorisinde 1.İzzet Kazdal, 2.İslam Yıldız, 3.Fevzi Burak Akbulut,E-Usta Kategorisinde 1.Murat Kökçü, 2.Adem Demirhan, 3.Semih Altınok, E-Genç Kategorisinde 1.Emre Coşar, 2-Eren Mert Kocaman, 3.Mustafa Can Küpeli, E-Hobi Kategorisinde 1.Çağrı Aslan, 2.Putra Anthony Millward,3.Mustafa Sarıca Veteran Kategorisinde, 1.Yüksel Muhittin Güneş(İznik), 2.Hüseyin Neziroğlu, 3.Fahrettin Altınok oldu.

LEAVE A REPLY