Cumhuriyet sevinci

0
411

Nilüfer Belediyesi’nin her yıl 29 Ekim’de düzenlediği Cumhuriyet Yürüyüşü bu yıl da Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda 200 bini aşkın  kişinin katılımı ile gerçekleşti. Ellerinde Türk bayrakları ile Cumhuriyet için yürüyen halkın coşkusu, ünlü sanatçı Kıraç’ın Hastane Alanı’nda verdiği konserle katlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının kalbi bu yıl da Nilüfer’de attı. Her yıl olduğu gibi  Cumhuriyet sevdalıları Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Cumhuriyet Yürüyüşü’nde bir kez daha buluştu. Yürüyüş, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda Acıbadem Kavşağı’nda başladı. Genç, yaşlı, çocuk her yaştan vatandaşın yer aldığı yürüyüş boyunca Cumhuriyet coşkusu yaşandı. Bayraklarla donatılan FSM Bulvarı’nı dolduran 200 bini aşkın vatandaş, marşlara eşlik ederek Cumhuriyet’in 94. yaşını kutladı. Aynı duyguları paylaşan vatandaşlar  kol kola, Hastane Alanı’na kadar umut ve heyecanla yürüdü. Yürüyüşe katılanlar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e  duydukları minneti de bir kez daha haykırdı.

“CUMHURİYETİMİZİ SONSUZA DEK YAŞATACAĞIZ”

Hastane Alanı’nda tamamlanan yürüyüşün ardından meydandaki kutlamalara geçildi. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından alanı dolduranlar  hep birlikte İstiklal Marşı’nı söyledi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, alanı tıklım tıklım dolduran halka seslendi. Sahneye eşi Seden Bozbey ile çıkan Bozbey, konuşmasına halkın Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak başladı. Bozbey, “Doğum günümüz, kutlu olsun. Özgürlüğümüz kutlu olsun. Varlık nedenimiz, her şeyimiz, Cumhuriyetimiz kutlu olsun” ifadelerini kullandı. Başkan Bozbey, konuşmasının ardından eşi Seden Bozbey ile birlikte sahneden halka karanfil atarak bayramlarını bir  kez daha kutladı. Daha sonra gerçekleşen havai fişek gösterisi sırasında da muhteşem anlar yaşandı.

KIRAÇ ŞARKILARIYLA COŞTURDU

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Cumhuriyet kutlamaları, sevilen sanatçı Kıraç’ın konseriyle son buldu. Ünlü sanatçı sahneye çıktığında alandaki coşku da arttı. Şimdiye kadar hiçbir Cumhuriyet Bayramı’nda böylesine coşkulu bir kalabalık görmediğini söyleyen Kıraç, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Nilüfer’de sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum. Son yıllarda millet Atatürk çizgisine adım adım daha fazla yaklaşıyor. Çocuklar, gençler herkes adım adım ‘Atatürk’ demeye başladı. Sanırım bizi, Atatürk’ümüz göklerden görüyordur. Onun için çok mutluyuz. Çok heyecanlıyım. Siz, biz olduğumuz sürece Cumhuriyetimiz sonsuza dek yaşayacak ve her türlü zorluğu aşacak. Atatürk’te birleşeceğiz ve tüm engelleri aşacağız. Tekrar Ata’nın istediği ve bize lâyık olan, özgür, bağımsız ve tam bağımsız,  ayakları üzerinde durabilen Türkiye’yi inşa edeceğiz, bu coşkunuz ve güzelliğinizle” dedi.

Kıraç daha sonra, sevilen parçalarını, soğuğa rağmen alanı tıklım tıklım dolduran halkla birlikte söyledi. Konserin sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sanatçı Kıraç’a çiçek vererek, muhteşem konser için teşekkür etti. Başkan Bozbey ve Kıraç sahnede özçekim çekerek bu anı, fotoğraf karesiyle  kalıcı hale getirdi.

CEVAP VER