Çocukların yıl sonu şenliği

0
1135

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı çocuk merkezlerinin ortaklaşa hazırladığı 3. Çocuk Merkezleri Yıl Sonu Gösterisi’nde öğrenciler sene boyunca edindikleri becerileri başarıyla sahneledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hamitler Çocuk Merkezi, Alacahırka Çocuk ve Gençlik Merkezi ve Yavuzselim Sosyal Yaşam Merkezlerinin ortaklaşa düzenlediği gösteri, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda yapıldı. Bu sene 3’üncüsü yapılan yıl sonu gösterisine aileler büyük ilgi gösterdi. Üç merkezde eğitim alan çocuklar sene boyunca edindikleri becerileri, hazırlanan oyun ve gösterilerle sergileme imkanı buldu. Resim sergisinin açılışıyla başlayan gösteride, İngilizce drama gösterileri, ritim grubu, koro ve solo performanslardan dünya danslarına, Bursa’dan Ege Bölgesi halk oyunlarına, kadar imza attıkları etkinliklerle çocuklar, müthiş performanslar sergiledi.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık ise, bir senelik emeklerini çocukların başarıyla sahnelediğini söyledi. Geleceğimizin teminatı olan çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesi için ailelerle koordineli çalıştıklarını anlatan Karlık, miniklerin ruhen ve bedenen gelişmeleri, yarına güvenle bakabilmeleri adına 3 merkezde hizmet verildiğini belirtti. Çocukların merkezlerde ahlaki olarak yetiştiğini, vatan, millet ve bayrak sevgisinin aşılandığını dile getiren Karlık, bir ailenin çocuğuna vermesi gereken tüm bilgi ve birikimi Büyükşehir Belediyesi olarak vermeye çalıştıklarını ifade etti. Ailelerden aldıkları desteklerin de devam etmesini dileyen Karlık, emeği geçen herkesi tebrik etti.

LEAVE A REPLY