Çocuklardan ‘Renkli Öyküler’

0
1161

Uludağ Üniversitesi Sabahattin Gazioğlu Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören çocukların resim ve el işi çalışmalarından oluşan sergi büyük beğeni topladı. Mete Cengiz Kültür Merkezi girişinde açılan sergide, tedavi süreçlerinde çocuklar ve annelerinin birlikte yaptığı iki yıllık çalışmalar yer aldı.

Uludağ Üniversitesi’nin onkoloji kliniklerinde ve Sabahattin Gazioğlu Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi’nde 20 yıldır gönüllü olarak resim öğretmenliği yaparak çocuklara ve ailelerine destek veren Ayşe Güner Kalay, çocukların kendi hikayelerinden oluşan sergiye ‘renkli öyküler’ adını uygun bulduklarını söyledi. Kalay, çocukların o gün içlerinden ne geliyorsa onu yaptıklarını, sevgilerini, nefretlerini, kızgınlıklarını dışa vurduklarını, o zorlu süreçlerde kendilerini ifade ederek rahatladıklarını anlattı.
Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezi girişinde 7 Ocak’a kadar açık kalacak sergide, 80 çocuğun resim ve el işi çalışmaları yer alıyor. Sergide, her biri 2 yılda tamamlanmış 3 ve 5 metre uzunluğundaki resimler dikkat çekti.

LEAVE A REPLY