Cemal Nadir Güler sergiyle anılıyor

0
1233

Usta karikatür sanatçısı Cemal Nadir Güler’in anısına hazırlanan ‘Ölümünün 70. Yıl Dönümünde Cemal Nadir Güler Sergisi’, 27 Şubat Pazartesi günü Bursa Kent Müzesi’nde izlenime açılacak.

Bursa’nın yetiştirdiği değerli sanatçılardan Cemal Nadir Güler, ölümünün 70. yıl dönümünde özel bir sergiyle anılıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa Kent Müzesi koordinatörlüğünde, İlhan Özer’in editörlüğünde hazırlanan sergide, sanatçının hayatı, sanatı ve eserlerinden örnekler yer alıyor.
Bursa’da 1902’de doğan sanatçı, 45 yıl süren kısa ömründe sayısız çalışmalar gerçekleştirmiş ve Türk karikatür sanatının gelişmesinde öncülük eden sanatçılar arasında yer almıştır. Bursa’da bir caddeye adı verilen ve anıtı yapılan Cemal Nadir Güler, yıllar sonra ilk kez kapsamlı bir sergi ile Bursa Kent Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak.
Fotoğraflarla sanatçının yaşamından kesitlerin yer aldığı sergide, Güler’in ilk karikatüründen ölümüne kadar geçen süreçte yer alan önemli çalışmaları da dönemin ünlü yazar ve sanat eleştirmenlerinin değerlendirmeleriyle sunuluyor. Sergi, 27 Şubat Pazartesi günü saat 14.00’de Bursa Kent Müzesi’nde izlenime açılacak.

LEAVE A REPLY