Büyükşehir’den ‘Zafer Yürüyüşü’

0
2377

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Büyükşehir ile Adım Adım Bursa’ projesi çerçevesinde gerçekleştirilen ‘30 Ağustos Zafer Yürüyüşü’, katılımcılara Uludağ’ın eşsiz güzelliğini yaşama şansı sundu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı tarafından projelendirilen ‘Büyükşehir İle Adım Adım Bursa’, kentin güzelliklerini tanıtmaya devam ediyor. Proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi, Bursa Valiliği, Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Dağcılık Federasyonu Bursa İl Temsilciliği ile birlikte düzenlenen ‘Zafer Yürüyüşü’, ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gerçekleştirildi.
Yürüyüşe katılan tüm doğaseverler, önce ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. Yıldönümü kutlamaları nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu törenine katıldı, ardından yürüyüş için Uludağ’a çıktı. Uludağ’ın Çobankaya Mevkii’nde yoğun katılımla başlayan yürüyüş, dağın muhteşem havası ve eşsiz bitki örtüsü eşliğinde Milli Park gişelerine kadar sürdü. Bursa’nın doğa turizminin ön plana çıkarılması amacıyla hayata geçirilen doğa yürüyüşü, katılımcılara da keyifli anlar yaşattı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda düzenlenen programın, aziz şehitlerin hatırasının yaşatılması adına gurur verici olduğunu da söyleyen vatandaşlar, yürüyüş sayesinde yaşadıkları kentin güzelliklerini de birebir gördüklerini sözlerine ekledi.

LEAVE A REPLY