BUSMEK’te yaz kursları

0
2535

Bursa’da 11 yıldır vatandaşlara sanat ve meslek eğitimi veren BUSMEK’te yaz kursları başladı. Bursa’da yaşayan vatandaşların bir süredir talep ettiği yaz kurslarında, çocuk ve yetişkinlere yönelik eğitimler veriliyor.
2006’dan bu yana Bursalıların eğitim ihtiyaçlarına ücretsiz kurslarla cevap veren BUSMEK, 12-15 yaş grubu çocuklarla 16 yaş ve üzeri yetişkinlerin ayrı gruplar halinde aldığı eğitimler sayesinde yaz dönemini de dolu dolu geçiriyor. Katılımcılılar bir yandan eğitim alırken diğer taraftan sosyalleşerek boş vakitlerini değerlendirme fırsatı buluyorlar.
1 Ağustos Pazartesi gününden itibaren başlayan eğitimler, 9 Eylül’e kadar devam edecek. BUSMEK yaz kursları; 19 kurs merkezi ve 170 branşla çocuk ve yetişkinlere eğitimler veriyor. Kurs sonunda kursiyerlere BUSMEK katılım belgesi ve sertifika verilecek.
Yaz kursundaki bazı branşlar için kayıtlar devam ederken, vatandaşlar konuyla ilgili bilgiye ise BUSMEK kurs merkezlerinden veya http://busmek.bursa.bel.tr/ adlı web sitesinden başvuru yapılabilir.

LEAVE A REPLY