Bursa’dan Gaziantep’e sanat yolculuğu

0
1048
Bursa’da çalışmalarını sürdüren Erzurumlu ressam Yrd. Doç. İsmail Tetikçi’nin, Gaziantep Sanko Sanat Galerisi’nde açtığı sergi 5 Ekim’e kadar gezilebilecek. Tetikçi’nin, tuval üzerine yağlı boya, pastel ve karışık teknikle yaptığı ve 30 santimden 3 metreye kadar farklı boyutlarda 19 eserinin yer aldığı sergisi, Gaziantepli sanatseverlerin büyük ilgisini çekiyor. Resimlerinde doğanın, düz engebesiz bir alan değil, tersine dağlık, tepelik, kayalık, sarp, inişi çıkışı olan yaşaması zor mekan olduğunu belirten Tetikçi, “Resim yapmak benim için yaşamın kendisidir. Resimlerim her ne kadar manzara resmi görünümünde olsalar da, bu resimler aslında insanın yaşamını, yaşam mücadelesini anlatan çalışmalardır” dedi.
Tetikçi, resimlerinde bütün insanları temsilen bir tek figür bulunduğunu ve figürün tanımlı olmadığına vurgu yaparak, “Figür herhangi biri sen, ben, biz gibi” diye konuştu.
Ulusal ve uluslararası yarışmalardan yedi ödül alan, beş kişisel sergi açan, üç resim yarışmasında jüri üyeliği yapan ve 50’yi aşkın karma sergiye katılan Tetikçi’nin sergisi, 6 Ekim’e kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

LEAVE A REPLY