Bursa’da Niran Ünsal coşkusu

0
1447

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’nın özel konserine konuk olan usta sanatçı Niran Ünsal, sevenlerine keyifli bir akşam yaşattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası, özel konserinde ünlü sanatçı Niran Ünsal’ı Bursalılarla buluşturdu. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’ndaki konseri, Murat İliş yönetti. Konserin ilk bölümüne enstrumantal eserle başlayan orkestra, daha sonra solistler Erhan Özkıral, Okan Turna ve Aysun Taşçeşme’nin seslendirdiği hareketli şarkılarla salonu dolduranlara eğlenceli saatler yaşattı. Roman müziklerinden kesitler sunan orkestraya, Karagöz Halk Dansları Topluluğu da gösterileriyle renk kattı. Dinleyenlerin yerlerinde oynayarak roman şarkılarına eşlik ettiği gecede, ilk bölüm ‘İlle de Roman olsun’ şarkısıyla son buldu.
Konserin ikinci bölümünde ise ünlü sanatçı Niral Ünsal sahneye çıktı. Sevilen şarkılarını Bursalılar için seslendiren Ünsal, duygusal ve hareketli parçalarıyla sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. ‘Helal et hakkını’, ‘Firuze’, ‘Eyvallah’, ‘Göçebe’, ‘Farzet’ gibi eserlerinden oluşan geniş repertuarını Bursalılar için seslendiren Ünsal, konserin sonunda dinleyenler tarafından uzun süre alkışlandı. Ünsal, konseri düzenleyen ve Bursalılarla buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye de teşekkür etti.
Konserin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Muhsin Özlükurt ve Orkestra Şube Müdürü Turgay Mercan tarafından ünlü sanatçı Niral Ünsal’a, şef Murat İliş ve solistlere günün anısına çiçek takdim edildi.

LEAVE A REPLY