Bursa’da Buray sürprizi

0
2239

Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Cumalıkızık Ahududu Festivali’nde sahnelenen renkli görüntüler Yıldırım’a şölen havası getirdi.

Kültür sanat programları ile ilçenin sosyal hayatına köklü değişikler getiren Yıldırım Belediyesi, uluslararası bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. 700 yıllık bir geçmişe sahip olan Cumalıkızık’ın en önemli değerlerinden ahududunun adını taşıyan 3. Uluslararası Cumalıkızık Ahududu Festivali, Yıldırımlıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Cumalıkızık meydanında düzenlenen festivalde Yıldırım Mehteran Takımı ile Bulgaristan, Arnavutluk, Ukrayna, Kazakistan ve Tunus’tan gelen ekipler ve Yıldırım Belediyesi Erguvan Gösteri Sanatları Topluluğu üyelerinin kortej yürüyüşü imzasını attı. Festivalde “En Güzel Ahududu Yarışması” düzenlendi. Yarışmada birinci seçilen Alaaddin Doğru isimli yetiştiriciye Cumhuriyet altını, ilk dörde giren yetiştiricilere de çeşitli hediyeler takdim edildi.

Festival, bisiklet çekilişi ve çeşitli yarışmalar ile devam ederken ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı Sümer Ezgü de festivalde Yıldırımlılarla bir araya geldi. “Anadolu’dan Geldik”, “Cemilem”, “Emir Dağı”, “Kalenin Bedenleri” gibi sevilen parçaları seslendiren Ezgü’ye, ilçe sakinleri de eşlik etti. Öte yandan festival kapsamında konserlere hız kesmeden devam eden Yıldırım Belediyesi gençlerin sevgilisi, ünlü pop sanatçısı Buray’ı ilçe sakinleri ile buluşturdu. Tribünlerin tıklım tıklım dolduğu Kaplıkaya Cazibe Merkezi’nde sahne alan Buray, “Aşk mı lazım”, “Kimsenin Suçu Yok”, “Seni Sevmiyorum Artık”, “Sen Sevdamısın”, “İstersen” gibi sevilen parçaları seslendirdi. Yıldırımlı vatandaşlarda konser boyunca Buray’ın parçalarına eşlik etti.

LEAVE A REPLY