15 Temmuz ruhu okullarda yaşatılıyor

0
1473

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 15 Temmuz İlkokulu’nda oluşturan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Köşesi ile öğrenciler tarafından hazırlanan Cumhuriyet Bayramı konulu resim sergisi Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından ziyarete açıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 40 yıllık ihanet planının büyük Türk milleti sayesinde 15 Temmuz gecesi 4 saatte bozulduğunu belirterek, 15 Temmuz ruhunun yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla okullara destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi, Milli Eğitim Bakanlığı talimatıyla oluşturulan 15 Temmuz köşesine verdiği destekler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanlığı talimatıyla tüm okullarda 15 Temmuz ruhunun yaşatılması ve gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarılması amacıyla 15 Temmuz Köşesi oluşturulurken, Bursa’daki bu çalışmalara en büyük destek yine Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Bu konuda okullara görsel malzeme ve teknik destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla oluşturan ilk 15 Temmuz Köşesi, Nilüfer ilçesindeki 15 Temmuz İlkokulu’nda açıldı. 40 yıllık ihanete dur demek için canlarını feda eden 241 şehidin fotoğraflarının da bulunduğu köşede ayrıca, sadece Türkiye’nin değil dünya tarihi açısından da büyük önem taşıyan darbe gecesi yaşanan direnişin fotoğrafları da yer alıyor. 15 Temmuz köşesinin açılışını yapan Başkan Altepe, daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan Cumhuriyet Bayramı konulu resim sergisini de ziyarete açtı.

LEAVE A REPLY